Autozastavárny – Jsou půjčky se zástavou automobilu bezpečné?

V případě, že aktuálně potřebujete zafinancovat nějakou aktivitu, můžete využít hotovostní půjčky, kterou každý výkup aut nabízí. Tento finanční produkt je velmi jednoduchý pro vyřízení a dokáže vám do rozpočtu přinést desítky tisíc korun. Potřebujete jen disponovat vlastním vozem.

Vyberte si ze dvou variant

Popisovanou půjčku autozastavárny nabízí ve dvou variantách. Ta první přitom spočívá v tom, že váš vůz zůstává po dobu čerpání půjčky na parkovišti autozastavárny. Vy tak zůstáváte na nějaký čas bez auta, na druhou stranu vás však poskytovatelé odmění vyšší půjčovanou částkou.

A druhá možnost funguje přesně opačně. Výše půjčky je zde o něco nižší, ale svůj vůz můžete i nadále používat. Je tedy na vás, abyste zvážili, jak moc je pro vás automobil nepostradatelný. Pokud jej například denně využíváte pro cesty do práce, zřejmě zvolíte druhou variantu.

A zmínit musíme i to, že tuto půjčku vyřídíte velmi snadno. Oproti půjčkám od bankovních společností musíme ocenit zejména rychlost vyřízení. Jelikož autozastavárny spadají mezi nebankovní poskytovatele, není třeba provádět nahlížení do registru dlužníků a vy ani nemusíte dokazovat výši vašich příjmů. Úroky z půjčky se přitom u každého poskytovatele mohou lišit. Jak se píše ZDE, bankovní společnosti však například mnohdy nabízejí takové úroky, které následně ani nedodrží.

Autozastavárna vyplácí peníze v hotovosti

Pokud chcete svoji neblahou finanční situaci vyřešit právě s pomocí půjčky se zástavou auta, je třeba si nejprve vybrat vhodného poskytovatele. Podívejte se, jaké autozastavárny se ve vaší blízkosti nachází a vyberte si tu pravou. Následně je obvykle třeba zde zavolat a domluvit se na termínu vašeho příjezdu.

S sebou si přitom nezapomeňte vzít všechny důležité dokumenty. Potřebovat budete kromě dokladu totožnosti také malý a velký technický průkaz vašeho vozidla. Dále si vezměte i veškeré další smlouvy spojené s vaším vozem. Typicky se jedná například o smlouvu o povinném ručení nebo havarijním pojištění.

Důkladná prohlídka vozu

Po vašem příjezdu nejprve pověřený pracovník provede důkladnou prohlídku vozu. Při tomto kroku je třeba zhodnotit současný stav automobilu a autodílů vyčíslit jeho hodnotu. K tomu poslouží právě kontrola, která odhalí všechny nedokonalosti, které hodnotu vozu snižují.

Vyčíslená hodnota následně symbolizuje maximální možnou částku, na kterou můžete s daným vozem dosáhnout. Pokud se vám přitom bude zdát zbytečně vysoká, určitě nebývá problém zvolit si půjčku nižší. Vždy se snažte výši půjčky stanovit tak, abyste se zbytečně nedostali do neschopnosti splácet.

Podpis smlouvy

Jakmile budete mít jasno v tom, o jak vysokou půjčku máte zájem, můžete přejít k podpisu smlouvy. Snad ani nemusíme dodávat, že každou smlouvu byste si před jejím podpisem měli nastudovat. Zkontrolujte si, zda vaše osobní údaje sedí a dále také, v jaké výši jsou jednotlivé splátky.

Pokud uznáte, že byste raději spláceli po menších částech, rozhodně se to pracovníkovi nestyďte sdělit. Většinou bývají velmi chápaví a splátkový kalendář vám tak dovolí sestavit přesně podle vašich požadavků.

Peníze získáte ihned

Po podpisu smlouvy již nic nebude bránit tomu, abyste peníze získali. Vyplacení přitom probíhá jen do několik málo minut od podpisu smlouvy, a to navíc v hotovosti. Není tak třeba čekat na zbytečně zdlouhavý převod peněz na bankovní účet, což v tíživé finanční situaci rozhodně také oceníte.

Popisovaná peněžní pomoc navíc spadá mezi neúčelové produkty. Jako se píše ZDE, znamená to, že získané peníze lze použít opravdu na cokoliv a autozastavárně tak nemusíte nijak dokládat účel.

Leoš Šedivý