Kdo si nechce nechat sáhnout na nos? I pro vás je tady bezoperační rhinoplastika. Cena je nižší než u operace

V dnešním světě, kde se  nové trendy šíří čím dál rychleji a dotýkají se každého z nás, je těžké až nemyslitelné zakonzervovat svůj vzhled a rozhodnout se na něm nic neměnit. Střídáme oblečení, účesy, barvu vlasů a rtěnek i parfémy. Výrobci značkové kosmetiky se musí mnohem více snažit udržet stálé zákazníky a podporovat jejich věrnost značce; vždyť “vyzkoušet něco nového” je velmi lákavé. 

Jsou ale věci, jež na vzezření těla a obličeje sice toužíme změnit, ale i když existují možnosti, jak to udělat, přesto váháme a otálíme. Jednou z nich může být rhinoplastika neboli plastická operace nosu. A priori zamítavý postoj a nedostatek odhodlání mohou být způsobeny kusými či nepřesnými informacemi. Je to ovšem škoda, protože rhinoplastika vlastně ani není klasická operace, a přitom dokáže vzhled nosu změnit podle klientových představ. 

Nové nosy jako z výrobní linky

Nechirurgická rhinoplastika umožňuje “vyzkoušet si” opravený nos bez rizika, že v případě nespokojenosti bude klient do smrti trpět nebo platit nějakou nákladnou reoperaci.   Používá totiž dermální výplně kyseliny hyaluronové, které se pomalu, ale jistě postupně vstřebávají. Tato reverzibilita (schopnost navrácení k původnímu stavu) eliminuje potřebu složitých postupů k jakýmkoliv úpravám. A když finální výsledek nebude po čase odpovídat klientovu očekávání nebo když se vymodelovaný nos omrzí, nastává okamžik, kdy je možné zkusit zase něco jiného. A kdo je radikálně nespokojen  s výsledkem, jednoduše si nechá výplně vypustit hned. 

V jakých situacích zákrok pomáhá

 Například když je nos

  • nerovný
  • promáčknutý
  • směrovaný moc nahoru
  • plochý nebo vyhloubený na mostě
  • beztvarý
  • na špičce příliš široký nebo naopak sevřený

Minimum možných komplikací

Při modelování nosu z ryze estetických důvodů klienti oceňují, že nevyžaduje anestezii, hospitalizaci ani pracovní neschopnost. Bezprostředně po zákroku můžete pokračovat ve své každodenní rutině s malými modřinami a otoky, nebo možná dokonce bez nich. Kromě lehkého štípání v místě vpichu (někudy se lékař musí na inkriminovaná místa dostat)  je postup v podstatě bezbolestný. A co se týče vedlejších účinků, připadá v úvahu snad jen alergie na “stavební” kyselinu. Takže s novým nosem můžete odkráčet doslova přímo za nosem nebo do své kanceláře a věnovat se stejně intenzivně činnostem jako před plastikou. 

Řezy jsou uvnitř, takže neviditelné

Ve složitějších případech, po úrazech, při potížích s dýcháním vlivem nefunkční přepážky se po konzultaci s odborníkem provádí chirurgická rhinoplastika. Řeší se tak vychýlená přepážka, křivý nos, zmenšení celého nosu nebo některé jeho části. To už je operace se vším všudy včetně předoperačních vyšetření, pobytem v nemocnici a rekonvalescencí – byť relativně krátkou – s jistými omezeními. I když to na první pohled může vypadat strašidelně, protože u nosu bude umístěna přibližně na deset dní malá dlaha, vzhled se bude den ode dne zlepšovat  Díky minimálním řezům na vnitřní straně nosu bude jizva minimální a prakticky neviditelná. Za pár týdnů pak už jen bude stěží možné vnímat, že pacient podstoupil rhinoplastiku.

Že se za rhinoplastiku cena odvíjí podle typu zákroku, je jasné. Ta “hyaluronová” je levnější. Klasická operace se může pohybovat v desítkách tisíc korun. Velmi důležitý je výběr kliniky se zkušenými lékaři a prokazatelnými výsledky, protože případná náprava nezdařeného zákroku cenu snadno zvýší až na dvojnásobek. Naštěstí je již v ČR dost zařízení, na která se klienti obracejí, protože plastická operace nosu ve statistikách dýchá na záda na první příčce umístěné plastické operaci prsou. 

Jak by musel vypadat váš nos, abyste podstoupili rhinoplastiku?

Leoš Šedivý