Těhotenské a mateřské prádlo – užijte si pohodlí i v době těhotenství a mateřství 

Těhotenství a mateřství dokáží nejednu ženu potrápit. Zároveň se jedná o jedno z nejdůležitějších období v jejím životě. Abyste jej co nejzdárněji překlenuly, potřebujete nejkvalitnější a nejpohodlnější těhotenské a mateřské prádlo, od těhotenských dámských legín po kojící podprsenky. 

V těhotenském a mateřském prádle se budete cítit lépe než v běžných modelech 

V průběhu těhotenství přestává být klasické spodní prádlo dostačující. Tlačí a je nepohodlné. Stačí, že velké bříško vadí při pohybu a musíte dodržovat správná pravidla stravování v době těhotenství. Nenechte se ještě utlačovat i nepadnoucím spodním prádlem. 

  • Střihy těhotenského prádla jsou přímo určené pro těhotné ženy. Nikde vás nebudou omezovat. Jsou příjemné na nošení, praktické a často z bavlny. 
  • Obecně platí, že velkým problémem těhotných žen jsou kalhoty. Těžko se nandavají a tlačí. Zkuste je proto vyměnit za těhotenské legíny. Stačí sladit s tunikou, delším tričkem a pohodlný těhotenský oblek pro každou příležitost je hotov. 

Na těhotenské spodní prádlo z bavlny je spolehnutí

Pohodlí je v tomto období obzvlášť důležité. Pro komfortnější pocit lze obecně doporučit těhotenské spodní prádlo z bavlny, a to z následujících důvodů:

  • Kůže není podrážená
  • Spodní prádlo je prodyšné 
  • Bavlna saje vlhkost a je skvělá i na spaní

Co se týče výběru vysokého nebo nízkého střihu, obecně platí:

  • Těhotenské spodní prádlo nízkého střihu rostoucímu bříšku nevadí. V případě císařského řezu by nízký pas neměl zasahovat do jizvy. 
  • Kalhotky s vysokým pasem zase skryjí bříško a dodají mu trochu opory. Jsou také ideálním doplňkem pro zimní měsíce. I vaše záda budou nadšená.

Když budete přemýšlet o koupi těhotenského prádla, nezapomeňte na pyžama a podprsenky

Během těhotenství se mění postava. Spánek je pro mnoho maminek problematický už sám o sobě. Proto by jej nemělo rušit špatně padnoucí oblečení na noc. A hlavně na podprsenky není radno zapomenout. 

Mateřské prádlo může být krásné i praktické

Mateřské mléko je pro miminka prospěšné. Celkový proces však klade speciální nároky na spodní prádlo pro budoucí maminky – podprsenky speciálně.

  • Většina modelů jde odepínat jednoduše jednou rukou. To ocení jakákoliv maminka, která má na rukou hladové miminko.   
  • Nemusíte ale rezignovat ani na estetický vzhled – kojící podprsenky bývají nejen praktické, ale i hezké.
  • Existují i kojící podprsenky s vyztuženými košíčky – ani v mateřství nemusíte rezignovat na sexy vzhled. 

Kojení i v pozdních hodinách? S těhotenskými kojícími nočními košilemi to jde bez problémů 

Noční košile i vrchní díly od pyžam určené pro kojící maminky mají velmi praktické prostřihy nebo odklápěcí vršky, takže budoucí kojení se v nich stane zaběhnutou, ničím nerušenou rutinou,  a není potřeba žádného vyhrnování oblečení. V zimě toto přijde velmi vhod. Zároveň se nemusíte bát, že v ostatních případech něco nechtěně vykoukne. Modely nejsou totiž časově omezené jen na dobu kojení. Bez problémů jdou nosit i později. 

Leoš Šedivý