Pánské tepláky

Asi si řeknete, že tepláky přeci nemůžou být společenské. Tepláky se nosily především doma, ke sportu, a rozhodně nikdy ne do společnosti. Ale i zde, v módním prostředí, se některé typy oblečení staly právě elegantním prvkem. A tepláky nejsou výjimkou. Chcete -li si vzít tepláky do společnosti, musíte vědět, jaký typ použijete, a jaké by měli být jeho doplňky.

Pánské moderní tepláky – v jednoduchosti krása

Pánské tepláky mají jeden společný rys. Pas je většinou na gumičku a vzdáleně působí jako letní rifle, kalhoty. Na konci nohavic není žádná gumička. Jejich materiálem je především bavlna, ale můžeme se setkat i s riflovinou. Obvykle mají dvě postranní kapsy, poutka na opasek a střih může být do volného stylu, ale i slim fit. Mezi oblíbené společenské tepláky patři tmavě modré, jemně proužkované. Doplnit jej můžete bílou košilí, mokasíny, ale i tenisky, které nejsou sportovního charakteru. Tyto vysoce elegantní tepláky se vyznačují kvalitním materiálem, které umožní pokožce prodyšně dýchat, v chladnějším počasí i zahřát.

Pánské moderní tepláky s vysokým pasem

Tento typ tepláků se spíše hodí do běžného života, ale můžeme se setkat i s tím, že jej někteří muži vezmou do společnosti. Bohužel tepláky s vysokým pasem nejsou pro každého. Prvně, kdo by si jej neměl vzít, jsou to muži menšího vzrůstu. Je to způsobeno tím, že opticky prodlužují, ale i zeštíhlují. Pas je oproti klasickým elegantním teplákům větší dva krát, je nařasen a již se na nich nevyskytují poutka. Na konci nohavic je opět řasení, někdy je opatřen gumou. Další výjimkou je i to, že málo kdy mají kapsy. Pokud už je ale mají, jsou většinou po stranách a na zadní části. Mezi oblíbené barvy patří světle modrá, šedá, jež vzdáleně působí jako kalhoty. Doplnit jej můžete jednobarevnou košilí s kravatou a mokasíny. Materiál je zde kombinován takto: 80 % bavlna, 17% polyester, 3% elastan. Právě elastan dodává teplákům potřebou pružnost. Elastan je velmi jemné polyuretanové vlákno, které je odolné proti mořské vodě, ale i slunečnímu záření. Proto  když budete často nosit tyto tepláky, rozhodně neztratí na své kvalitě. Za tu cenu se to jistě oplatí.

Elegantní tepláky vyrobeny především z polyesteru

Polyester se vyznačují především tím, že se nemačká, je jemný na dotek. Elegantní tepláky vyrobeny především z polyesteru, mají buď matný, nebo lesklý efekt. Chcete – li si vzít tento typ tepláků, rozhodně si vyberte matný efekt. Pas je klasicky na gumičku, má postranní kapsy, někdy i zezadu. Poutka již nemá. Opticky vás zeštíhlí a vypadají opravdu luxusně. Konec nohavic je zakončen gumičkou, nebo jsou klasicky volné. Doplnit jej můžete bílou, tmavou delší košilí, kravatu bych již nepřidávala a obuv bych zvolila mokasíny.

Elegantní tepláky, které jsou vyrobeny především z bavlny a mají klasické zapínání

Elegantní tepláky, které jsou vyrobeny především z bavlny, mají klasické zapínání, tedy na knoflík nejsou ve společnosti příliš známé a moc často se nenosí. Možná je to škoda, protože na první pohled vypadají opravdu elegantně, stylově. Důraz je kladem na zpracování a materiál. Zapínání, jak už bylo zmíněno je na knoflík, zip, mají poutka a kapsy. Oblíbenou barvou je zde hnědá, ale i černá bez jakýchkoliv vzorů. Konec nohavic je jako u skoro každých tepláků zakončen pomocí gumičky, což jim přidává na originalitě. Jsou velice jemné na dotek, nemačkají se a přizpůsobují se tvaru. Jedinou nevýhodou těchto tepláků je to, že vypadají lacině.