Pánské tepláky

Asi si řeknete, že tepláky přeci nemůžou být společenské. Tepláky se nosily především doma, ke sportu, a rozhodně nikdy ne do společnosti. Ale i zde, v módním prostředí, se některé typy oblečení staly právě elegantním prvkem. A tepláky nejsou výjimkou. Chcete -li si vzít tepláky do společnosti, musíte vědět, jaký typ použijete, a jaké by měli být jeho doplňky.

Pánské moderní tepláky – v jednoduchosti krása

Pánské tepláky mají jeden společný rys. Pas je většinou na gumičku a vzdáleně působí jako letní rifle, kalhoty. Na konci nohavic není žádná gumička. Jejich materiálem je především bavlna, ale můžeme se setkat i s riflovinou. Obvykle mají dvě postranní kapsy, poutka na opasek a střih může být do volného stylu, ale i slim fit. Mezi oblíbené společenské tepláky patři tmavě modré, jemně proužkované. Doplnit jej můžete bílou košilí, mokasíny, ale i tenisky, které nejsou sportovního charakteru. Tyto vysoce elegantní tepláky se vyznačují kvalitním materiálem, které umožní pokožce prodyšně dýchat, v chladnějším počasí i zahřát.

Pánské moderní tepláky s vysokým pasem

Tento typ tepláků se spíše hodí do běžného života, ale můžeme se setkat i s tím, že jej někteří muži vezmou do společnosti. Bohužel tepláky s vysokým pasem nejsou pro každého. Prvně, kdo by si jej neměl vzít, jsou to muži menšího vzrůstu. Je to způsobeno tím, že opticky prodlužují, ale i zeštíhlují. Pas je oproti klasickým elegantním teplákům větší dva krát, je nařasen a již se na nich nevyskytují poutka. Na konci nohavic je opět řasení, někdy je opatřen gumou. Další výjimkou je i to, že málo kdy mají kapsy. Pokud už je ale mají, jsou většinou po stranách a na zadní části. Mezi oblíbené barvy patří světle modrá, šedá, jež vzdáleně působí jako kalhoty. Doplnit jej můžete jednobarevnou košilí s kravatou a mokasíny. Materiál je zde kombinován takto: 80 % bavlna, 17% polyester, 3% elastan. Právě elastan dodává teplákům potřebou pružnost. Elastan je velmi jemné polyuretanové vlákno, které je odolné proti mořské vodě, ale i slunečnímu záření. Proto  když budete často nosit tyto tepláky, rozhodně neztratí na své kvalitě. Za tu cenu se to jistě oplatí.

Elegantní tepláky vyrobeny především z polyesteru

Polyester se vyznačují především tím, že se nemačká, je jemný na dotek. Elegantní tepláky vyrobeny především z polyesteru, mají buď matný, nebo lesklý efekt. Chcete – li si vzít tento typ tepláků, rozhodně si vyberte matný efekt. Pas je klasicky na gumičku, má postranní kapsy, někdy i zezadu. Poutka již nemá. Opticky vás zeštíhlí a vypadají opravdu luxusně. Konec nohavic je zakončen gumičkou, nebo jsou klasicky volné. Doplnit jej můžete pánským tričkem slim fit nebo bílou či tmavou delší košilí, kravatu bych již nepřidávala. Za obuv bych zvolila mokasíny.

Elegantní tepláky, které jsou vyrobeny především z bavlny a mají klasické zapínání

Elegantní tepláky, které jsou vyrobeny především z bavlny, mají klasické zapínání, tedy na knoflík nejsou ve společnosti příliš známé a moc často se nenosí. Možná je to škoda, protože na první pohled vypadají opravdu elegantně, stylově. Důraz je kladem na zpracování a materiál. Zapínání, jak už bylo zmíněno je na knoflík, zip, mají poutka a kapsy. Oblíbenou barvou je zde hnědá, ale i černá bez jakýchkoliv vzorů. Konec nohavic je jako u skoro každých tepláků zakončen pomocí gumičky, což jim přidává na originalitě. Jsou velice jemné na dotek, nemačkají se a přizpůsobují se tvaru. Jedinou nevýhodou těchto tepláků je to, že vypadají lacině.

Leoš Šedivý