Vybíráte dárek pro vnuka?

Pokaždé, když má vnouček narozeniny, přichází problém, jaký dárek vybrat, aby ho co nejvíce potěšil. Dětský svět je natolik odlišný od toho dospěláckého, že je velmi obtížné se v nem orientovat. Ještě těžší je to pro seniory. Dárky v hračkářstvích jsou velmi drahé a jejich nabídka je tak rozmanitá, až se v ní člověk lehce ztratí. Pokud chcete svého vnoučka překvapit s dárkem, který mu udělá radost, přečtěte si několik našich tipů a nápadů. Dětský svět jsme prozkoumali a zjistili, co mezi chlapci a malými kluky v poslední době takzvaně “frčí”. 

Mobilní telefon

Mobil je pro děti obecně velkým lákadlem. Ale nebojte se, nechceme vám radit nákup drahé elektroniky. Rozhodnutí, zda je mobil vhodný pro dítě, musíme nechat na jeho rodičích. Pokud se rozhodnou dítěti mobil pořídit, nejlépe je zvolit nějaký starší odolnější telefon. Třeba z druhé ruky, ten už nebude tak nákladný. Děti dokážou zničit téměř vše, dobrým tipem na dárek je pořídit jim například silikonový kryt na iPhone 7. Ten  je zároveň naším tipem na cenově dostupný mobil, který ale splňuje požadavky na dostatečný výkon pro potřeby dítěte. Zvládne skvěle fotit, dají se na něm sledovat videa i hrát hry. Na internetu jistě najdete design obalu, který vašeho vnoučka zaujme. Zjistěte si, které postavičky patří mezi jeho oblíbené a mate vyhráno!

Pokémoni

Pokémoni nejsou žádnou novinkou posledních let, jak by se možná mohlo zdát. Tyto postavičky, které pocházejí z dalekého ostrovního Japonska, ovládají dětský svět již téměř 30 let. V překladu znamenají pocket monsters – kapesní příšerky. Jedna se o postavičky z počítačových her, představitele kreslených seriálů, celovečerních animáků i her pro mobilní telefony. Náš tip na dárek pro vnoučka ale není nic ze zmíněného. Kupte vašemu vnukovi kartičky s pokémony, které bude moci vyměňovat se svými spolužáky nebo třeba spoluhráči z fotbalového klubu. Každá kartička obsahuje jinou fázi vývinu pokémona, jinou postavu s různými schopnostmi a sílou. Detaily vám popisovat nebudeme, ale váš vnuk to rozhodne udělá!  Balení kartiček pořídíte do dvou stovek a může mezi nimi být i velmi cenný kousek. Kartičky jsou do balení umisťovány náhodně. Pokud chcete více pokemonových dárků, můžete vnukovi pořídit sběratelské album, kam si je bude moci podle různých kritérií setřídit.

Auto na dálkové ovládání

Tento typ dárku se nikdy neomrzí. Kluci je milují a jeho pořízením určitě neuděláte chybu. Zjistěte si akorát dopředu, jestli už nějaké vnouček nemá. A pokud má třeba sportovní typ, zkuste popřemýšlet, jestli by se mu nehodilo třeba auto do terénu s opravdu velkými koly a schopností jezdit na blátivé cestě nebo v lese. Díky terénnímu autu pak bude chtít být venku zase o něco déle.

Deskové hry nejsou out!

Možná si to myslíte, ale deskové hry se nehrály jenom v minulém tisíciletí. Deskové hry totiž zažívají obrovský rozmach! A děti je milují. Spousta z nich totiž svým systémem a pravidly vzbuzuje v dětech podobné pocity, jako by hrály například počítačovou hru. Temné příběhy, tajné úkoly, fantastické schopnosti a originální jména. To vše dnešní „deskovky“ mohou obsahovat. Objevili jsme, že s deskovými hrami se konají dokonce festivaly a zábavná odpoledne. Váš vnouček bude určitě jejich hrdým účastníkem! 

Líbí se vám naše tipy na možnosti, jak obdarovat nejmenší členy vaší rodiny? Dejte nám určitě vědět, jestli se vaše prezenty podle našich tipů dětem opravdu líbily!

Leoš Šedivý