Přemýšlíte o permanentním make-upu rtů? Zde je 8 + 8 základních tipů, co očekávat a na co si dát pozor.

Permanentní make-up rtů, zvažujete-li ho, víte, jak se na takový zákrok přichystat? A čemu věnovat zvýšenou pozornost? Zde je 8 základních bodů, které vám pomohou celý proces usnadnit a také 8 důležitých pouček, jak o své rty následně pečovat a vyhnout se tak nežádoucím komplikacím.

Permanentní make-up rtů, jak se na něj připravit a čeho se vyvarovat?

1) Měla byste být v dobrém zdravotním stavu a odpočinutá. Zákrok se silně nedoporučuje, pokud jste nachlazená – máte rýmu, kašel či jen zvýšenou teplotu nebo během těhotenství. Trpíte-li například cukrovkou nebo onemocněním štítné žlázy, měla byste celý proces nejprve konzultovat se svým lékařem.

2) Na aplikaci permanentního make-upu rtů je lepší se objednat v době, kdy nemáte menstruaci. Vyhnete se tak riziku zvýšené citlivosti a krvácení.

3) Během dne nepožívejte alkohol, nápoje s obsahem kofeinu a energetické drinky a minimálně 4 hodiny před samotnou aplikací byste neměla kouřit.

4) Vhodné je užívat vitamíny B a C, které pomáhají předcházet oparům.

5) Vyhněte se návštěvě solária přinejmenším 7 dní před nanesením pigmentu.

6) Neabsolvujte očisťující a detoxikační procedury nejméně 2-3 měsíce před zákrokem a také během celého hojícího procesu. Pigment, který vám bude nanesen, by tělo mohlo hůře přijmout.

7) Zkuste si celou aplikaci naplánovat na takovou část roku, kdy se následujících 21 dní po zákroku budete moci vyhnout ostrému slunečnímu záření, bazénům, saunám, fyzicky náročným aktivitám a nadměrnému pocení.

8) Samotná aplikace trvá v průměru 2 – 2,5 hodiny. Nezapomeňte se proto před nanesením pigmentu pořádně najíst.

Zákrok máte za sebou a co teď?

1) Obvykle otok začne ustupovat druhý až třetí den po nanesení pigmentu. Velikost opuchnutí bývá však velmi individuální. Ten samý den, kdy vám byl pigment nanesen, se nedoporučuje čištění zubů ani vlhčení rtů. Nejlépe byste k pití měla prvních 4-5 dní používat brčko, vyvarujete se tak vymáčení stroupků.

2) Barva rtů bude nejintenzivnějších první dny (až o 60 % ve srovnání s konečným zabarvením). Zhruba po pátém dni by se měla začít ustalovat. Úplnou fixaci pigmentu můžete očekávat až po třech až čtyřech týdnech.

3) Snažte se si svá ústa co nejméně olizovat a stroupky neloupejte, nechte je raději postupně odpadnout. Nevěnujte se žádnému sportu nejméně celý týden.

4) Vyhněte se, až do úplného zahojení, pití nápojů jako je např. káva, černý čaj, červené víno a dalších, přejdete tak zabarvení.

5) Mýt vlasy se snažte v předklonu či v záklonu. Zamezíte tak zbytečnému kontaktu úst s vodou. Běžně se doporučuje, nemýt si hlavu alespoň 3 dny. Některé odbornice dokonce tvrdí, že mytí vlasů každý den není vůbec nutné.

6) Po úplném zhojení se radí používat k ošetřování úst přírodní oleje, které jsou pro rty prospěšné. Tím může být např. bambucké máslo nebo kokosový olej, který, jak tvrdí američtí vědci, je však pro tělo podobně nezdravý jako máslo.

Inspirace trendy

Samotnému zákroku by vždy měla předcházet konzultace, kde bude dohodnuta technika, vytoužený výsledný efekt rtů a v neposlední řadě barva a tvar. Zde je několik způsobů, které je možno si nechat aplikovat.

· Soft lips – rty jsou pouze mírně zbarvené a jejich tvar je bez zjevného konturování. Výsledný efekt je velmi přirozený.

· Glam lips – tento způsob provedení je naopak velmi výrazný se silným celkovým efektem a výraznější barvou.

· DH lips – zde se vyplňování rtů provádí přesně podle přání klientky. Tato technika je velmi přesná a vyžaduje velmi dobré porozumění klientčinu přání.

Díky tomu, že jste věnovala svůj čas přečtení tohoto článku už víte, jak se na aplikaci pigmentu připravit, co takový zákrok obnáší, čeho se vyvarovat, jak následně o své rty pečovat, jakými trendy se můžete nechat inspirovat, popřípadě na co se u zmíněné konzultace ptát.

A co vy si myslíte o permanentním make-upu rtů? Shledáváte možnost úpravy rtů jako neocenitelného pomocníka a úsporu času či nejste příznivcem takového zkrášlování? Neváhejte nám do komentářů napsat, jak to vnímáte právě vy.

Leoš Šedivý