Byty v Praze ovládají poslední trendy – Vsaďte na oblé tvary a inspiraci ze 70. let

Tak jako všechno ostatní, i byty v Praze podléhají módním trendům. Pokud chcete jít s dobou, určitě některé z prvků do svého domova zařaďte. Připravili jsme pro vás malý přehled základních detailů, které v letošním roce bytům vládnou.

Byt vybírejte pečlivě

Chystáte se právě k pronájmu nebo koupi nového bytu? V tom případě pamatujte hned na několik věcí. Předně si ujasněte, zda raději vsadíte na nové moderní zástavby nebo spíše přejdete k rekonstrukci staršího domu. Více si o této problematice můžete přečíst ZDE.

Roli pochopitelně hraje i velikost a s tím související cena. Při výběru bytu vždy přemýšlejte do budoucnosti a nezaobírejte se pouze přítomností. S největší pravděpodobností zde totiž strávíte několik let, a proto by tomu velikost měla být uzpůsobena. Zamyslete se, zda v nejbližších letech například neočekáváte příchod potomků nebo zda naopak již větší děti nevyletí z rodného hnízda.

Byty v Praze podle oblíbenosti lokality

Podle TOHOTO článku je lokalita vašeho bydlení vůbec nejdůležitější částí výběru. Této fázi byste proto měli věnovat potřebné množství času, abyste nebyli zklamaní. V Praze pochopitelně stejně jako v každém jiném městě najdeme lokality, které jsou pro život obecně atraktivnější než jiné. Vůbec nejméně lidí v přepočtu na metr čtvereční přitom najdeme v Praze 9.

V poslední době vzniká řada nových developerských výstaveb převážně v městských částích Praha 4 a Praha 5. Pokud byste rádi bydleli v moderním bytovém komplexu, můžete se poohlédnout po nabídkách právě zde.

V případě, že byste rádi bydleli kousek od zeleně a zároveň kousek od centra města, jsou pro vás jako stvořené části Praha 9 a Praha 10. Kvůli tomu se stávají oblíbeným terčem především mladých rodin, které chtějí své děti vychovávat částečně i v blízkosti přírody.

Bytové trendy v roce 2018

A nyní již zbývá jen shrnout základní trendy v bydlení pro letošní rok. Ty vám mohou být inspirací obzvláště v případě, kdy zrovna plánujete nový domov nebo byste rádi ozvláštnili své stávající bydlení. Načerpejte inspiraci.

70. léta opět v módě

Pravdou zůstává, že trendy z dob minulých se neustále vracejí. Letošní rok je přitom ve znamení sedmdesátých let. V této době mnoho bytů zdobila takzvaná terazzo podlaha. Jedná se o vkusnou kombinaci betonu a luxusních kamenných drtí, které společně vytváří perfektní duo. Kromě podlahy můžete tento prvek zasadit i jako detail do kuchyňské linky nebo obývací stěny.

Co se týče nábytku, rovnou zapomeňte na ostře řezané hrany. Rok 2018 je totiž ve znamení oblých tvarů. V místnosti se tak nejlépe budou vyjímat kousky, které v podstatě nemají žádný roh. Vsaďte třeba na elegantní a pohodlnou oblou pohovku.

A co barvy?

Přemýšlíte nad vhodnou barevnou kombinací vašeho interiéru? V letošním roce rozhodně nesáhnete vedle, pokud si vyberete útulné tlumené odstíny. Obzvláště zelená barva přitom zaujímá přední příčky. Nakoupit si tak můžete zelené doplňky, závěsy nebo vsadit na klasiku – květiny.

I rostliny přitom podléhají nejnovějším trendům. Díky síle Instagramu byste měli vybírat ty nejvíce fotogenické kousky, které zaujmou nejedno oko.

Domácí SPA

Závěrem ještě zmíníme aktuální trendy ze světa koupelen. Již dávno neuděláte parádu s klasickým umakartovým jádrem a uspořádáním prvků tak, jako to mají všichni ostatní. V poslední době spíše letí takové malé domácí lázně. Koupelny tak symbolizují prostorné místnosti, ve kterých najdete vše, co byste hledali i v klasických lázních. Prostorná vana s různými funkcemi, velká masážní sprcha, luxusní obklady z mramoru a vybavení z ratanu nemohou chybět v žádné moderní koupelně.

Leoš Šedivý